İlke Media

MOBILE APP - IOS - ANDROID


Teknolojinin hızla ilerlemesi ile günümüzde hemen hemen herkesin yanına almadan dışarı çıkamadığı smartphone ( akıllı telefon ), tablet gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış yazılımlara “Mobil Uygulama” denir.

Mobil uygulama, kesinlikle mobil web tasarım ile karıştırılmamalıdır.
Mobil uygulamalar kullanılacak olan cihaza göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Mesela yaptırdığınız uygulamanın iphone, ipad gibi cihazlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız IOS tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır, eğer Samsung gibi android işletim sistemi kullanan tablet veya akıllı telefonlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız Android tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır.

IOS tabanlı geliştirdiğimiz uygulamalarınızı (iphone, ipad mini, ipad ve ipod touch cihazlar) App Store’da yayınlanmaktayız.
Android tabanlı geliştirdiğimiz uygulamalarınızı (samsung galaxy, samsung tablet, samsung note, android akıllı telefon ve tabletler) Google Play Store ‘da yayınlamaktayız. 

 

NEDEN MOBİL UYGULAMA?

Size özel yazılım geliştirme

IOS tabanlı uygulamaları için 500 milyondan fazla kullanıcısı olan ve kullanıcılarının bugüne kadar 40 milyardan fazla mobil uygulama indiriyor.
Android tabanlı uygulamalar ise, kullanıcıları tarafından 25 milyardan fazla mobil uygulama indirmekte.

Reklam bütçenize ne kadar ayırırsanız ayırın, toplam 1 milyardan fazla kullanıcıya başka türlü ve maliyeti az olan bir şekilde ulaşmanız imkansız. Mobil Uygulamanız sizin bir nevi kartvizitinizdir, firrmanızın Prestijini ve daha akılda kalıcılığını sağlamaktadır.
IOS ve/veya Android platformlarında firmanızın yer alması için beklemeyin. 

© İLKE MEDİA 2023