TABELANIZI ASALIM

Domain & Hosting

MAGAZANIZI AÇALIM

DOMAIN (Alan AdıTabelanız...

Domain web sitenizin internet üzerindeki adresidir.
Domainlerin internet üzerinde tanımlı olabilmeleri için ip adreslerine (numaralarına) ihtiyaç duyarlar. İnternet üzerinde kullanılan her bilgisayar bir ip adresine sahiptir.
Domain adresleri internet sitelerine ip adresi ile ulaşmak yerine direk sitenizin ismini yazarak ulaşmak amacı ile kullanılır.

Domain için; bir nevi mağazanızın tabelası da diyebiliriz. Domain firmanızın ve sizin internet üzerindeki kimliğinizdir. Web üzerinde yer almak için ilk yapmanız gereken size veya firrmanıza uygun , kolay ve hatırlanabilir bir isim tercih etmelisiniz. 

 

HOSTING (Alan Adı Barındırma Mağazanız...

Hosting, internet üzerinde web sitenizin görüntülenmesini sağlayan barındırma alanına denir. Bir web siteniz var ve tüm dünyanın görmesini istiyorsanız dosyalarınızı yüklemeniz gereken bir alan (hosting) sahibi olmalısınız. Hosting hizmeti bilgisayaralardan daha komplike hazırlanmış güçlü bir yapıya sahip olan sunuculardır. Sunucular sürekli açık olmalı ve 7/24 erişim sağlanabilir olmak zorundadır. Bir hosting sahibi olarak tüm dünyaya açık 7/24 ulaşılabilinen açık mağazanız var demektir.